Jūrmalas jauniešu nometne “ZAPte”

By 25. februāris, 2020 jūnijs 16th, 2020 Blogs, Pasākumi

No 10. līdz 14. jūnijam Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrā norisinājās Jūrmalas jauniešu nometne “ZAPte”, Zināšanas. Attieksme. Prasmes – te, kurā tika aicināti piedalīties visi ieinteresētie jaunieši vecuma grupā no 13 līdz 17 gadiem, pulcējot 23 aktīvus jauniešus vienuviet.

Apzinot Jūrmalas jauniešu vēlmes, tika izveidota dienas nometne, kuras mērķis bija sniegt jauniešiem ieskatu un iespēju praktiski darbojoties apgūt dažādu mūžizglītības prasmju pamatus, kuri turpmāk noderētu visdažādākajās situācijās ne tikai mājās vai skolā, bet arī ikdienā. Katra nometnes diena tika veltīta kādai citai prasmei – savstarpējajai komunikācijai, āra dzīves prasmju apguvei, publiskās runas attīstīšanai, sadarbības veidošanai un digitālo iemaņu veicināšanai.

Lai šī programma jauniešiem būtu saistoša un sniegtu vērtīgas praktiskās iemaņas, tika apciemotas dažādas Jūrmalas organizācijas. Āra prasmju apguves dienā jaunieši viesojās pie Jūrmalas ostā esošajiem “3.Jūras skautu un gaidu vienības”, kuri sniedza ieskatu skautu un gaidu ikdienā, apmācot jauniešus jūras mezglu siešanā, kas noderētu ne tikai sauszemē, kā, piemēram, dodoties pārgājienos, bet arī ūdenī, krīzes situācijās, kad nepieciešams sniegt palīdzību kādam ūdenī slīkstošam cilvēkam. Toties, lai attīstītu savas publiskās runas prasmes, jaunieši viesojās Jūrmalas Teātrī, kur tika iepazīstināti ar teātra darbību un kāpa uz skatuves, lai trenētu runas prasmes atrodoties uzmanības centrā, prožektoru gaismā un darbojoties ar mikrofonu.

Kā vienu no spilgtākajiem nometnes brīžiem, jaunieši izceļ savu pārdošanas prasmju pārbaudīšanu, uzdevumā, kura mērķis bija pārliecināt cilvēkus par preces nepieciešamību. Uzdevums ietvaros katrai komandai, kuras sastāvā bija 2 cilvēki, tika piešķirta papīru saspraude, kuru bija nepieciešams iemainīt pret kādu vērtīgāku objektu, dodoties Kauguru ielās, bet nepieņemot naudu. Nometnei noslēdzoties, jaunieši devās prom ar jauniem iespaidiem, zināšanām, draugiem un, pats galvenais, vēlmi atgriezties, lai arī turpmāk izkoptu savas iemaņas praktiskā veidā, izmantojot neformālās izglītības metodes.

Rakstīt komentāru